forum.bilgoraj.4gr.pl
http://forum.bilgoraj.4gr.pl/

Dlaczego Polska została wycofana z Eurowizji 2012
http://forum.bilgoraj.4gr.pl/viewtopic.php?f=49&t=58
Strona 1 z 1

Autor:  quattro [ 04 mar 2012, 17:55 ]
Tytuł:  Dlaczego Polska została wycofana z Eurowizji 2012

Cytuj:
Telewizja Polska odpowiedziała Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji na pytanie, dlaczego Polska została wycofana z Eurowizji 2012 - informuje serwis Eurowizja.org.

Po tym, jak do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły skargi od widzów i fanów Eurowizji, Rada postanowiła zapytać zarząd Telewizji Polskiej o powody, dla których zrezygnowano z udziału w Konkursie Piosenki, który w tym roku odbędzie się w Baku.

Przypomnijmy, że TVP początkowo tłumaczyła się m.in. koniecznością realizacji tak dużych wydarzeń, jak Mistrzostwa Europy w piłce nożnej i Igrzyska Olimpijskie. Jak ujawnił jednak serwis Eurowizja.org, nie są to już główne powody wycofania naszego kraju z Eurowizji.

Jak zaznacza TVP, decyzja podjęta została po głębokiej analizie. Wpływ na rezygnację z udziału w Konkursie Piosenki miał spadek popularności Eurowizji, spowodowany słabymi wynikami naszych reprezentantów.

O ile w latach 90. za sprawą sukcesu Edyty Górniak i piosenki "To nie ja" (2. miejsce w 1994 roku), impreza cieszyła się sporą oglądalnością i powodzeniem, to jednak w kolejnej dekadzie dobra passa minęła.

Jak twierdzi TVP, powodem było też szersze otwarcie się polskiego rynku muzycznego na gwiazdy światowej muzyki. Zmniejszyła się rentowność Eurowizji jak i ranga tego konkursu - spadła poniżej wyznaczonych przez telewizję publiczną standardów - czytamy w serwisie Eurowizja.org.

"Jest to dla telewizji publicznej tym bardziej przykre, że przez lata dokładaliśmy wszelkich starań, aby polscy wokaliści godnie reprezentowali nasz kraj" - czytamy w oświadczeniu.

Eurowizja.org zauważa, że to twierdzenie pozostaje w sprzeczności ze słowami m.in. Michała Wiśniewskiego czy Marcina Mrozińskiego. Reprezentanci Polski w Konkursie Piosenki przyznawali bowiem, że TVP niechętnie pomaga uczestnikom imprezy.

"Stanowisko TVP może oznaczać, że Polska szybko na Eurowizję nie powróci. W oświadczeniu TVP niewiele mówi się o powodach, dla których pierwotnie Polska została z konkursu wycofana, a raczej podkreślany bezcelowość dalszego udziału naszego kraju w tej największej muzycznej imprezie na świecie" - puentuje serwis Eurowizja.org.

Może i dobrze szkoda było czasu, pieniędzy i nerwów polskich fanów Eurowizji i startujących tam wykonawców.

Załączniki:
Baku_zobaczymy_Polski_TVP_5669226.jpg
Baku_zobaczymy_Polski_TVP_5669226.jpg [ 21.53 KiB | Przeglądany 6108 razy ]

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/