forum.bilgoraj.4gr.pl
http://forum.bilgoraj.4gr.pl/

"Pod łabędziem" do sprzedania
http://forum.bilgoraj.4gr.pl/viewtopic.php?f=93&t=9
Strona 1 z 1

Autor:  quattro [ 19 lut 2012, 14:24 ]
Tytuł:  "Pod łabędziem" do sprzedania

Cytuj:
A dokładnie sprzedany ma zostać lokal, w którym funkcjonowała jedna z najstarszych i bardziej rozpoznawalnych restauracji w Biłgoraju. Podejmowano już próby wynajmu pomieszczenia, ale zakończyły się one niepowodzeniem, dlatego radni chcą podjąć decyzję o sprzedaży lokalu.

Poza pomieszczeniem po "Łabędziu" do sprzedaży ma zostać także przeznaczony lokal sąsiadujący z restauracją. Oba lokale są własnością Miasta Biłgoraj, znajdują się w budynku Wspólnoty Mieszkaniowej Nadstawna 12, który powstał w latach 70-tych ubiegłego wieku.

- W lokalach nie dokonywano większych remontów, w związku z czym wymagają one dużych nakładów na poprawienie stanu technicznego. Lokale od lat były wynajmowane: nr 1 na restaurację "Pod Łabędziem", nr 2 na sklep. Po zwolnieniu lokali przez najemców dwukrotnie ogłaszano przetarg na wynajem. Mimo niskiej wywoławczej stawki czynszu tj. 10 zł za 1m2 i 10% tej stawki za piwnicę przetarg zakończył się wynikiem negatywnym z uwagi na brak oferentów - napisano w uzasadnieniu uchwały, która otworzy możliwość sprzedaży pomieszczeń.

Lokalizacja jest bezsprzecznie atrakcyjna, miejsce znajduje się w centrum miasta, otoczone blokami mieszkalnymi. Być może ktoś będzie miał pomysł na zagospodarowanie pomieszczeń, tym bardziej, że każdy z nich ma kilkadziesiąt m2 powierzchni. Przyszły właściciel lokalu nr 1 będzie mógł dysponować 368 m2, jak również 210 m piwnicą. Drugie z pomieszczeń jest nieco mniejsze, ma 281m2 powierzchni, a przynależna piwnica 51 m2.


W ostatnim okresie obserwuje się raczej wyprzedaż majątku miejskiego, jednak władze nie zauważają, że nie dbając o rozwój miasta nie będą w stanie nikomu zbyć tych dóbr jeśli nie poprawi się koniunktura w mieście i nie zacznie przybywać a nie ubywać miejsc pracy.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/